

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 16 mm |
| Width | 16 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 5.5 mm |
| Max Operating Temperature | 235 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 470 Ω |
| Power Rating | 3 W |
| Temperature Coefficient | 350 ppm/°C |
| Number of Resistors | 1 |
| Packaging | Ammo Pack |
| Voltage Rating | 350 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lead Length | 28 mm |
| Lead/Base Style | Axial |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Number of Terminations | 2 |
| ELV | Compliant |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 days ago) |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Features | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
Stock: 2472
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23104
Ext.Price$0.23104
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23104 | $0.23104 |
| 10 | $0.11552 | $1.15520 |
| 50 | $0.08886 | $4.44300 |
| 100 | $0.06835 | $6.83500 |
| 500 | $0.05258 | $26.29000 |
| 1000 | $0.05258 | $52.58000 |
| 3000 | $0.05066 | $151.98000 |
| 5000 | $0.04881 | $244.05000 |
| 10000 | $0.04693 | $469.30000 |
